Memory językowe

obrazek gry memory

Memory edukacyjne do nauki języka

Gry memory to dosyć popularna forma zabawy polegająca na odnajdywaniu pasujących do siebie kart rozłożonych odwrotną stroną do góry i odkrywanych naprzemiennie przez graczy.

Pasujące pary kart są zbierane, a nieodpowiadające sobie karty odkładane z powrotem na swoje miejsca. Zadaniem zawodników jest zebranie jak największej ich ilości, w czym pomaga umiejętne zapamiętywanie położenia odkrytych wcześniej niepasujących kart. Osoba, która zbierze największą ilość kart, zostaje zwycięzcą.

Memory jest grą na koncentrację i zapamiętywanie, i bardzo często wykorzystywane jest jako element gier edukacyjnych, w tym gier do nauki angielskiego i innych języków obcych. W takiej formie zabawy wyrazom w języku angielskim umieszczonym na kartach odpowiadają ilustracje lub inne wyrazy bądź zdania, a celem edukacyjnym gry jest najczęściej nauka słownictwa.

„Memory” jako nazwa rozgrywki zyskuje tu więc podwójne znaczenie, gdyż z jednej strony odnosi się do zapamiętywania położenia kart na stole, a z drugiej do zapamiętywania słówek w obcym języku.

Proste zasady gry sprawiają, że w memory może grać każdy, a jego zastosowanie na zajęciach nie wymaga skomplikowanych zabiegów, ani tłumaczenia uczniom zawiłych reguł.

Gier memory uczących angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i innych populernych języków znajdziemy wiele rodzajów. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych.

Rodzaje gier memory:

Memory uczące nazw zawodów oraz słownictwa z nimi powiązanego.

gry planszowe: zawody

Memory do nauki stu popularnych czasowników.

karty językowe: czasowniki

elipublishing.pl

ettoi.pl

lektury-jezykowe.pl

linguadice.com