Planszówki językowe

gry planszowe

Gry planszowe do nauki języka

Gry planszowe wywodzą się z Indii, a jedną z pierwszych znanych form gry planszowej było parchesi, które stało się pierwowzorem ludo i popularnego na całym świecie chińczyka.

Tę prostą formułę rywalizacji poruszających się do celu pionków można urozmaicać w różnoraki sposób, czego dowód stanowi niezliczona rzesza rozmaitych gier planszowych, jakie pojawiły się w ostatnich stuleciach, a w szczególności w ostatnich kilkudziesięciu latach. Większość gier planszowych jako rekwizyty towarzyszące wykorzystuje kostki, pionki, żetony i niejednokrotnie karty. Ta popularna i wciągająca forma zabawy zaadaptowana została do potrzeb nauki języków obcych dając w ten sposób początek serii gier planszowych poświęconych następującym tematom:

Rodzaje gier planszowych do nauki angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego:

W grze zwiedzamy określony kraj, poznając jego język, historię i kulturę. Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie trudności A2 lub B1, gdyż zawiera dwa oddzielne zestawy kart.

gry planszowe: kultura

Gra w zabawny sposób uczy specyficznego słownictwa związanego z ciałem ludzkim, samopoczuciem, kondycją fizyczną, stanem zdrowia, typowymi urazami i dolegliwościami.

gry planszowe: zdrowie

Dzięki grze poznać można nazwy 60 różnych zawodów oraz słownictwo związane z ich wykonywaniem.

gry planszowe: zawody

Gra planszowa poświęcona tematowi ekologii. Dzięki niej gracze poznają w języku obcym nazwy popularnych surowców oraz typów śmieci i odpadów, a także nauczą się rozmawiać o ochronie środowiska, recyklingu i oszczędzaniu energii.

gry planszowe: ekologia

Planszowa wycieczka do dżungli, w trakcie której gracze uczą się czasowników, budowania coraz bardziej złożonych zdań z ich użyciem oraz ich odmian przez czasy gramatyczne.

gry planszowe: zdania

Gracze odwiedzają wyspę piracką i uczą się stosowania przyimków miejsca (obok, nad, pod, pomiędzy itd.) umożliwiających opis umiejscowienia przedmiotów i osób w przestrzeni.

gry planszowe: przyimki

W grze odwiedzamy wesołe miasteczko i uczymy się słówek oraz zadawania różnego rodzaju pytań ułatwiających odnalezienie na planszy różnych przedmiotów i postaci.

gry planszowe: pytania

Gra pozwala poznać słownictwo związane z życiem w mieście, infrastrukturą, transportem miejskim oraz bezpieczeństwem na drodze.

gry planszowe: miasto

Gra, w której poruszanie się po planszy to okazja do wzięcia udziału w quizie składającym się z pytań z wiedzy ogólnej, nauk przyrodniczych, kultury, cywilizacji, geografii oraz znajomości specyfiki krajów związanych z danym językiem obcym.

gry planszowe: cywilizacja

elipublishing.pl

ettoi.pl

lektury-jezykowe.pl

linguadice.com