Gry językowe w kości

kostki językowe

Gry w kostki do nauki języków

Gra w kości była znana już w starożytności, a kostki w formie sześcianu, to chyba jeden z najpopularniejszych rekwizytów gier planszowych i zabaw opartych o element losowania. Każdy, kto choć raz grał w gry towarzyskie, z pewnością miał w rękach kostkę i wie, jak jej używać – wylosowana ilość oczek wyznacza na przykład liczbę pól, o które powinien przemieścić się pionek na planszy.

Ten niepozorny przedmiot może jednak spełniać w rozgrywkach cały szereg innych zadań w zależności od znaczenia symboli umieszczonych na jego ściankach. Ilość możliwości wykorzystania kostek w zabawach jest więc nieograniczona. Nic więc dziwnego, że twórcy gier nadal tak chętnie sięgają po ten najstarszy chyba gadżet gier losowych i nie inaczej ma się sprawa z zabawami dydaktycznymi do nauki języków. Kostki występują nie tylko w roli komponentów i dodatków do niemalże wszystkich gier ELI, ale i funkcjonują w ramach autonomicznych gier wspierających naukę języków. Oto przykłady gier składających się z kostek:

Rodzaje gier w kostki do angielskiego i innych języków obcych:

Dziewięć kostek ułatwiających poznanie 48 podstawowych słówek z najpopularniejszych kategorii tematycznych takich jak jedzenie, zawody, zwierzęta, środki transportu, czy ubrania. To propozycja kilkunastu oryginalnych form zabawy począwszy od prostego dopasowywania wyrazów, poprzez układankę logiczną, a skończywszy na zgadywankach i układaniu historii.

kostki językowe: słówka

Osiem magicznych kostek, które sprawią, że nauka zadawania pytań stanie się kreatywną zabawą. Każda kostka to zestaw sześciu słówek pytających oraz kilkudziesięciu rzeczowników i czasowników, przy pomocy których gracze układają pytania. Im więcej inwencji włożymy w proponowane formy zadawania pytań, tym gra będzie ciekawsza. To również świetna okazja do utrwalenia blisko czterystu użytecznych słówek.

kostki językowe: pytania

Sześć różnokolorowych kostek z propozycjami pogrupowanych gramatycznie i tematycznie 180 słówek i wyrażeń stanowiących punkt wyjścia do układanych zdań, scenek i historyjek.

kostki językowe: zdania

Para bliźniaczych gier rozwijających znajomość geografii, historii, kultury i obyczajowości Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Gracze muszą skojarzyć opisy ciekawych miejsc i symboli z odpowiednimi ilustracjami znajdującymi się na kostkach. To także okazja do uporządkowania najczęściej pobieżnej wiedzy dotyczącej wspomnianych krajów.

kostki językowe: kultura

elipublishing.pl

ettoi.pl

lektury-jezykowe.pl

linguadice.com