Gry w wersji cyfrowej

Gry w wersji cyfrowej

Ccyfrowe wersje gier językowych przeznaczone są do pracy z komputerem domowym lub tablicą multimedialną. Ich niewątpliwą zaletą jest sposobność prezentacji rozgrywki na dużym ekranie i stąd nowe możliwości dla wspólnej rozgrywki grupowej, np. w klasie. Gry cyfrowe dają także możliwość nauki samodzielnej przy użyciu komputera, bez konieczności rozkładania kart czy kości i angażowania innych graczy.

Mechanika rozgrywki w większości gier cyfrowych nieco różni się od tej znanej z tradycyjnych wersji, gdyż dostosowana została do możliwości, jakie daje interfejs komputera. Nie zmienia to jednak charakteru samej gry a daje uczącemu się możliwość wzięcia udziału we wzbogaconej o elementy multimedialne, nowej jakościowo przygodzie.

Przykładowa rozgrywka na podstawie gry memory mogła by wyglądać tak:

"W zależności od wybranej opcji rozgrywki na ekranie komputera wyświetlone zostają:

- jedna lub trzy plansze bingo z ilustracjami oraz talia kart z wyrazami,
- jedna lub trzy plansze bingo z wyrazami oraz talia kart z ilustracjami.

Zadaniem uczestników zabawy (biorących udział w grze wspólnie lub rywalizujących ze sobą) jest wyszukanie i dopasowanie wyrazów umieszczonych na kartach do ich odpowiedników na planszy/planszach. Po prawidłowym uzupełnieniu wszystkich wyrazów z danej planszy/zestawu plansz do zabawy może przystąpić kolejny gracz lub grupa osób. W przypadku przyjęcia wariantu gry zakładającego element rywalizacji, zwycięzcą zostaje osoba, która w ramach swojej rundy najszybciej skojarzy wyrazy ze swojej planszy/plansz do ich odpowiedników na kartach. "

Zobacz w sklepie...