Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe wywodzą się z Indii, jedną z pierwszych znanych form gry planszowej było parchesi, które stało się pierwowzorem ludo i popularnego na całym świecie chińczyka. Tę prostą formułę, rywalizacji poruszających się do celu pionków, można urozmaicać w różnoraki sposób, czego dowód stanowi niezliczona rzesza rozmaitych gier planszowych, jakie pojawiły się w ostatnich stuleciach, w szczególności zaś w ostatnich dziesięcioleciach.

Podstawowe zasady w wytrawny sposób wykorzystać można do skonstruowania gier, które będą przydatne do nauki języka obcego.

Językowe gry planszowe z wydawnictwa ELI:

  • Gra planszowa: poziom A1-B2
  • W grze zwiedzamy określony kraj, poznając przy okazji jego język, historię i kulturę. Możemy odbyć te podróż we wszystkich najważniejszych językach europejskich. Poruszając się pionkiem po mapie, natrafiamy na co raz to nowe miejsca, z którymi wiążą się pytania zawarte na losowanych kartach. Oprócz tych o charakterze historycznym czy kulturowym, znajdziemy także pytania dotyczące gramatyki czy wyrażeń idiomatycznych obcego języka. Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie A2 lub B1, gdyż zawiera dwa oddzielne zestawy kart.

    Gra dostępna jest w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

    Do każdej z gier załączona jest broszurka metodyczna prezentująca zasady gry oraz sugestie dotyczące wykorzystania gry w różnych sytuacjach i propozycje dodatkowych ćwiczeń

Inne rodzaje gier...